За цей довгий та непростий шлях в 18 років, нам вдалося зробити багато, й одночасно - так мало. Тим не менш, ділимося з вами найціннішими нашими досягненнями:
1. Наша команда була свідками й безпосередніми учасниками та рушіями кардинальних змін в підходах до вирішення проблеми безпритульних тварин у владних кабінетах з вбивства до відлову-стерилізації-вакцинації та повернення на місця або адопції тварин в нові сім'ї. Ліга брала участь в розробці першої міської цільової програми "Про регулювання чисельності безпритульних тварин гуманими методами 2007-2011рр.", і далі - другої, куди вже додали й поводження з домашніми тваринами, оскільки це все один той самий цикл проблем - 2012-2016рр. Наша організація не просто розробляла програму, пропонувала революційні на той момент підходи та інструменти для міської влади та чиновників, ми щоденно брали участь в безпосередній реалізації цих програм, комунікуючи та взаємодіючи з комунальними підприємствами та відповідальними структурами КМДА, аби все написане - втілювалось та покращувалось, а не так і залишалось лишень на папері. Ми їздили щотижнево в Бородянку з 2006р. до 2009р. рятуючи собак, роблячи вклад в перебудову самої системи роботи з тваринами та відношення до них. Нам першим надали дозвіл на фотографування тварин в Бородянці й пошуку їм власників. Муніціпальний Притулок в Бородянці на той час окрім як концтабором ніхто й не називав, бо туди звозились тварини й там їх офіційно вбивали за бюджетні кошти. Сказати, що це було важко, як морально, так і физично - нічого не сказати, і не зважаючи, що керівники в КП та КМДА мінялись кожний рік (а деколи й частіше), нам постійно ставили перепони - багато що вдалося змінити.
2. Разом з іншими організаціями, волонтерами, опікунами та небайдужими, вклалися в підняття культури відповідального ставлення до тварин, популяризуючи та пояснюючи необхідність стерилізації, вакцинації, якісного годування, правильного догляду та індивідуальних фізичних навантажень задля забезпечення високоро рівня доброботу тварин. Ще 15 років тому слово "стерилізація", викликала у людей негативну реакцію та відмову, а вже зараз, здебільшого, люди дзвонять і шукають, де можна якісно простерилізувати домашню тварину.
3. Безпосередньо та опосередковано (через наші акції, заходи, освітню та консультаційну діяльність тощо) врятували та прилаштували тисячі тварин. І ми горді, що з початку нашого існування й до сьогодні, від нашої організації, жодної тварини не потрапило до притулків. Ми самотужки шукали перетримки, брали додому, домовлялися з клініками - лікували, щепили, стерилізували та шукали їм найкращих власників. І що найважливіше, через консультації продовжуємо передавати цей принцип "особистої відповідальності" за долю тварини далі кожній людині, яка до нас звертається. Передаємо цей принцип разом із покроковою інструкцією, що треба робити, пропонуючі свою допомогу у пошуку власника та щоденної підтримки на шляху до нової родини. Варто пам'ятати, якщо ти взяв на себе відповідальність за долю тварини, мусиш добре оцінити свої можливості, та забезпечити тварині максимально якісні умови утримання допоки вона не знайде свою людину. Рятування безапеляційно має бути відповідальним та якісним.
4. Ефективно та всебічно доклалися до підняття престижу безпородних собак, яких стали все частіше брати з притулків та від опікунів, заснувавши унікальну щорічну Виставку безпоробних собак "Кубок Барбоса" під гаслом "Для дружби неважлива порода". Ми проводили її з 2007 включно до 2019 року, а поки, дуже сподіваємось що тимчасово, призупинили її проведення через Ковід, а далі - початок повномасштабного вторгнення. Ми між собою та власниками барбосів, називаємо їх БЕЗПОДОБНИМИ, акцентуючі увагу кожного на тому, що вони такі ж унікальні, талановиті та потребують рівно стільки ж любові, піклування й захоплення, що й їх породисті родичі. В 2011р., беручи участь в щорічній найбільший, на той час, світовій зоозахисній конференції, як член WSPA (наразі організація перейменована й інститут членства видозмінено), Ліга презентувала Виставку "Кубок Барбоса" й отримала щире здивування та зацікавленість делегатів всього світу, адже раніше вони не чули про такий формат. Тож можемо з гордістю констатувати, що виставка безподобних собак народилася саме в Україні, й далі почала ширитися світом під різними назвами, але об'єднана однією метою - довести всім і кожному, що кожна собака заслуговує свою людину, а кожна людина - свою собаку, не залежно від породи, віку, розміру та особливостей.
5. Провели сотні різнопланових прикладних та освітніх заходів, серед найулюбленіших: щотижневі Акції "Знайди друга" в центрі Києва (прилаштовуючи по 5-20 тваринок за вихідні до відповідальних власників), в будинку "Природи" та зоопарку; піший та авто Марафон "Відкрий їм своє серце" до Міжнародного дня захисту тварин (об'єднуючи власників тварин навколо ідеї гуманного та відповідального ставлення, щоразу залучаючи більш широке суспільство). Нажаль, серед них були й протести під КМДА та ВР, доводилось постійно нагадувати представникам виконавчої та законодавчої гілок влади, що ми ще дуже далекі від європейського суспільства в сфері ставлення до тварин.
І це лише найважливі й рушійні досягнення, а скільки було щоденної роботи та особистих зусиль вкладених членами організації та волонтерами в добробут кожної врятованої тварини та розбудову гуманного та відповідального суспільства, про все не розкажеш, адже краще брати участь безпосередньо - ми завжди раді кожному волонтеру, який до нас долучається.