Положення про функціонування майданчиків для дресирування собак

Додаток 3
до рішення Київради
від 25 жовтня 2007 р. N 1081/3914
 
 
Положення
про функціонування майданчиків для дресирування собак
 
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. Положенням про функціонування майданчиків для дресирування собак (далі - Положення) встановлюються основні вимоги до нормативного, санітарного та технічного стану цих об'єктів, а також умов їх експлуатації.
1.2. Майданчики для дресирування собак створюються з метою:
- здійснення контролю за системою дресирування собак;
- підвищення рівня керованості та адаптованості в умовах міста собак всіх порід;
- проведення тестування за програмою "Собака-компаньйон" з метою встановлення ступеня адаптації тварини в умовах міста, у т. ч. потенційно небезпечних собак та собак, яких визнано небезпечними;
- проведення виховної роботи з підлітками та молоддю, включаючи допризовну підготовку;
- сприяння проведенню інформаційно-просвітницьких заходів щодо утримання, використання та захисту від жорстокого поводження тварин у м. Києві.
1.3. Виконання п. 1.2 передбачає вирішення цілої низки соціальних проблем, а саме:
- зменшення кількості конфліктів, пов'язаних з порушеннями власниками собак вимог Правил утримання домашніх собак та котів у м. Києві;
- зменшення випадків покусів собаками людей або інших тварин;
- зменшення кількості бездоглядних та безпритульних тварин;
- формування гуманного відношення до тварин.
1.4. Майданчики для дресирування собак повинні бути облаштовані у відповідності до проектних рекомендацій.
 
2. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
 
2.1. Майданчик для дресирування собак - це огороджена та обладнана відповідно до типового проекту територія, що призначена для дресирування собак.
2.2. Майданчики розташовуються на території змішаної забудови, рекреаційних територіях загального користування, лісопаркових зонах, на резервних і неосвоєних ділянках, у смузі відчуження залізниць, автомагістралей тощо.
2.3. Відстань від майданчика до житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків та об'єктів соціальної сфери повинна становити не менш ніж 150 метрів.
У залежності від місця розташування майданчиків, наявності натуральних і штучних екранів, що перешкоджають візуальному контакту та поширенню звуку, а також за дотриманням санітарних норм мінімальну відстань може бути змінено.
2.4. Під створення майданчика виділяється територія 1720 кв. м (стандартний проект) або 1483 кв. м (міні-проект, рекомендований для центральних районів міста).
2.5. Покриття майданчика повинно забезпечувати добрий дренаж, бути зручним для регулярного прибирання та поновлення: газон з щільною та низькою рослинністю (злакові трави висотою від 3 до 5 см) на основі піщано-земляного ґрунту. Поверхня повинна бути рівною і не мати потенційної небезпеки травматизму для людей та тварин.
2.6. Для забезпечення безпеки майданчик обладнується сітчастою, ґратчастою або глухою огорожею висотою не менш 1,8 м (що має ворота й хвіртку) та обсаджується із зовнішнього боку кущами (живою огорожею). Технологічні щілини між елементами й секціями огорожі, її нижнім краєм та землею не повинні дозволяти тварині самостійно залишити майданчик або заподіяти собі травму (до 70 мм або глухі).
2.7. Обов'язкова наявність освітлення майданчика, яке повинне забезпечувати повноцінну роботу майданчика у вечірній час.
2.8. Майданчик оснащується інформаційною вивіскою з назвою та відомостями про його призначення, а також спеціальними табличками з інформацією про потенційну небезпеку (наприклад, "Обережно - робота службових собак") по периметру майданчика.
2.9. Майданчик повинен зазначатися вивіскою (п. 2.8) з наступною інформацією: структурна підпорядкованість, назва, П. І. Б. відповідальної особи з контактним телефоном, телефон комунального підприємства "Центр ідентифікації тварин" із зазначенням відповідальної особи, розклад роботи майданчика, список інструкторів-дресирувальників та ін.
Поруч з інформаційною вивіскою може знаходитися стенд (стенди) з інформацією про спонсорів та меценатів, за сприяння яких відбувається благоустрій та експлуатація майданчика.
 
3. ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ
 
3.1. Визначення території та обладнання майданчиків у відповідності до типового проекту забезпечується районними у м. Києві державними адміністраціями за рахунок районних бюджетів, комунальних платежів за утримання собак, що надходять до районних управлінь житлового господарства.
3.2. Районні управління житлово-комунального господарства забезпечують обслуговування та відповідний технічний і санітарний стан майданчиків, а саме:
- належний зовнішній вигляд у відповідності до типового проекту;
- необхідний поточний ремонт з метою підтримання в працездатному та безпечному стані обладнання, інвентарю та огорожі;
- за необхідністю проводять лабораторний контроль якості ґрунту на наявність патогенних мікроорганізмів та гельмінтів;
- у випадку виявлення зооантропонозних захворювань в термін не менш ніж 3 доби замовляють дезінфекцію. Про факт проведення дезінфекції повинні свідчити відповідні інформаційні таблички.
3.3. Комунальне підприємство "Центр ідентифікації тварин" у взаємодії з районними у м. Києві державними адміністраціями, зацікавленими підприємствами та громадськими організаціями:
- бере участь у плануванні та надає пропозиції до типового проекту майданчика;
- проводить щорічний моніторинг щодо наявності майданчиків у районах м. Києва, а також їх технічного і санітарного стану;
- бере участь у розгляді скарг, пропозицій і заяв громадян та організацій, пов'язаних з обслуговуванням та експлуатацією майданчиків;
- розробляє та подає на затвердження у встановленому порядку нормативи, положення та інструкції щодо забезпечення функціонування майданчиків;
- забезпечує методичний процес і координацію навчальної та інформаційно-просвітницької роботи на майданчиках;
- бере участь у роботі комісій щодо складання іспитів та проведення тестування собак, які пройшли курс навчання на майданчиках.
3.4. Комунальне підприємство "Центр ідентифікації тварин" закріплює за майданчиком відповідальну особу та визначає перелік інструкторів-дресирувальників, помічників і стажерів, які допущені до практичних занять на ньому.
3.5. Відповідальна особа здійснює загальне управління процесом роботи майданчика та несе повну відповідальність за результати та ефективність цієї роботи.
3.6. Відповідальна особа щомісячно подає відомості щодо функціонування майданчика до комунального підприємства "Центр ідентифікації тварин" за встановленою формою.
3.7. Практичні заняття на майданчиках забезпечують інструктори-дресирувальники, які мають відповідну професійну підготовку та отримали реєстраційне свідоцтво встановленого зразка у комунальному підприємстві "Центр ідентифікації тварин".
3.8. Практичні заняття з дресирування собак будуються за програмами, нормативами та методиками, що затверджені комунальним підприємством "Центр ідентифікації тварин", або існуючими (включно міжнародними) за погодженням.
3.9. Під час практичних занять власники тварин повинні дотримуватись вимог Правил утримання домашніх собак та котів у м. Києві та інших нормативно-правових актів у цій сфері.
3.10. Собака, яка знаходиться на майданчику, обов'язково повинна мати жетон з індивідуальним ідентифікаційним номером, прикріплений до нашийника.
3.11. Інструктори-дресирувальники повинні проводити роз'яснювальну роботу серед власників собак щодо дотримання вимог Правил утримання домашніх собак та котів у м. Києві та інших нормативно-правових актів у цій сфері, а також протиепізоотичних заходів тощо.
 
4. ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ МАЙДАНЧИКІВ
 
4.1. Контроль за додержанням встановленого чинними нормативними актами порядку експлуатації та утримання місць та зон для вигулу тварин, а також їх нормативного, санітарного і технічного стану здійснює Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва.
 
5. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ
 
5.1. Зміни та доповнення до цього Положення можуть бути внесені у порядку, встановленому чинним законодавством.
 
Заступник міського голови -
секретар Київради 
О. Довгий

Необхідна допомога

Рахунок в гривні:
ГО "Молодіжна Ліга Захисту Тварин"
Р/Р 26006060065385
МФО 300711
ОКПО 34293018
Печерська Філія АКБ ПриватБанк

ПриватБанк
5169335103358285

База Знайди друга

Расті

Расті

Хлопчик

2 года 2 мес.

Йосик

Йосик

Хлопчик

2 года 5 мес.

Молодіжна Ліга Захисту Тварин

Волонтерська громадська організація, що працює з 2006р.

Мета: відповідальне та гуманне поводження з тваринами в суспільстві.

Принципи: ефективність, індивідуальна відповідальність, повага.

Стати волонтером

Вдячні за підтримку

Рахунок в гривні

ГО "Молодіжна Ліга Захисту Тварин"

Р/Р 26006060065385

МФО 300711, ОКПО 34293018

Печерська Філія АКБ ПриватБанк

ПриватБанк

5169335103358285