Місця та зони для вигулу тварин у м. Києві

Додаток 4
до рішення Київради
від 25 жовтня 2007 р. N 1081/3914
 
 
Положення
про функціонування місць та зон для вигулу тварин у м. Києві
 
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин у м. Києві (далі - Положення) визначає порядок їх визначення, а також вимоги до нормативного, санітарного та технічного стану.
1.2. Місця та зони для вигулу тварин створюються з метою:
- поліпшення санітарно-епідемічного та екологічного стану в місті;
- зменшення кількості конфліктних ситуацій, у т. ч. покусів собаками людей та інших тварин;
- підвищення рівня культури та громадської активності власників собак.
1.3. Визначення та облаштування належним чином місць та зон для, вигулу тварин покладається на районні у м. Києві державні адміністрації.
1.4. Обслуговування та забезпечення відповідного технічного та санітарного стану закріплених за ними місць та зон для вигулу тварин покладається на районні управління житлово-комунального господарства або на інших юридичних осіб (установи, підприємства або організації), за якими закріплені ці території.
1.5. На території місць або зон для вигулу тварин:
- власники потенційно небезпечних собак мають право вигулювати цих собак без повідка та намордника при наявності тестування за програмою "Собака-компаньйон", що засвідчує спеціальний жетон;
- власники, собаки яких визнані як небезпечні, не мають права вигулювати цих собак без повідка та намордника.
1.6. Положення є обов'язковим для виконання відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та житлово-експлуатаційними організаціями всіх форм власності та підпорядкування.
 
2. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
 
2.1. Місце або зона для вигулу тварин - територія, на якій власник має право вільного вигулу тварини за умов дотримання вимог Правил утримання собак та котів у м. Києві та інших нормативно-правових актів у цій сфері.
2.2. Кількість місць для вигулу тварин на території житлового району, мікрорайону, кварталу визначається від кількості собак, що утримуються населенням цих територій. При цьому одночасно в місцях вигулу може вигулюватися не більше 10-ти тварин.
2.3. Зони для вигулу тварин мають бути відведені у кожному парку та сквері на території міста. Площа зони для вигулу тварин не повинна бути менша за 30 відсотків маршрутів, які розташовані на територіях парків та скверів.
Також у якості зон для вигулу тварин вважаються зони відчуження вздовж доріг та під лініями електропередач, санітарні зони навколо АЗС і т. п., пустирі, ліси, лісопосадки, території, що мало відвідуються (схили Дніпра), береги річок (крім територій пляжів та місць масового відпочинку).
2.4. Місця для вигулу тварин відводяться на території жилої, змішаної забудови, рекреаційних територіях спільного користування, в зоні відмежування залізничних колій, швидкісних автомагістралей, а також за кордонами санітарних зон водопостачання першої та другої категорії.
Пішохідна доступність до місць для вигулу тварин не повинна бути більшою за 400 метрів.
2.5. У центральній частині міста з великою кількістю населення і щільною забудовою допускається зменшення розмірів місць для вигулу тварин та їх кількості. Місця для вигулу тварин обладнуються в густозаселених районах міста з щільною забудовою у випадках відсутності природних місць, придатних для вигулу собак (лісопосадки, яри тощо), де вигул вже склався натуральним шляхом.
У проектах детального планування нових районів, кварталів житлової і змішаної забудови, їх реконструкції, перебудови слід обов'язково передбачити місця для вигулу тварин.
2.6. Місця для вигулу тварин визначаються на відстані не менше 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків та об'єктів соціальної сфери згідно з Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів (ДСП 173-96), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.96 N 173.
Зменшення відстані в центральних щільно забудованих районах можливе лише за погодженням з Головним управлінням контролю за благоустроєм в м. Києві, Головним управлінням житлового господарства в м. Києві і Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією, беручи до уваги місцеві умови, але не менше 25 метрів від вищевказаних об'єктів і майданчиків.
2.7. Покриття місць та зон для вигулу собак повинно бути піщано-земляним, гравійно-піщаним, з трави (суцільна низька рослинність), поверхня повинна бути рівною.
2.8. Всі місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками, а також табличками з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан. Крім цього, місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані контейнерами для збору сміття та екскрементів.
2.9. Якщо відсутня можливість обладнання належним чином місць для вигулу тварин, або коли відстань до найближчого місця або зони для вигулу тварин перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджувальний знак.
2.10. Використання місць та зон для вигулу тварин не за призначенням забороняється.
2.11. На місцях та зонах для вигулу тварин забороняється розводити вогнища, вживати спиртні напої, запускати салюти і фейєрверки та проводити інші подібні заходи, які можуть призвести до травмування тварин або виникнення конфліктних ситуацій.
2.12. У разі виявлення зооантропонозних захворювань на місцях або зонах для вигулу тварин, установи, підприємства або організації, що обслуговують відповідні ділянки, повинні забезпечити дезінфекцію місць та зон для вигулу тварин у термін не менш ніж 3 доби. Про факт проведення дезінфекції повинні свідчити відповідні інформаційні таблички.
 
3. КОНТРОЛЬ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯМ
 
3.1. Контроль за додержанням встановленого чинними нормативними актами порядку експлуатації та утримання місць та зон для вигулу тварин, а також їх нормативного, санітарного та технічного стану здійснює Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва.
 
 
4. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ
 
4.1. Зміни та доповнення до цього Положення можуть бути внесені у порядку, встановленому чинним законодавством.
 
Заступник міського голови -
секретар Київради 
О. Довгий 

Необхідна допомога

Рахунок в гривні:
ГО "Молодіжна Ліга Захисту Тварин"
Р/Р 26006060065385
МФО 300711
ОКПО 34293018
Печерська Філія АКБ ПриватБанк

ПриватБанк
5169335103358285

База Знайди друга

Аріста

Аріста

Дівчинка

1 рік  10 мес.

Віскас

Віскас

Дівчинка

2 года 

Молодіжна Ліга Захисту Тварин

Волонтерська громадська організація, що працює з 2006р.

Мета: відповідальне та гуманне поводження з тваринами в суспільстві.

Принципи: ефективність, індивідуальна відповідальність, повага.

Стати волонтером

Вдячні за підтримку

Рахунок в гривні

ГО "Молодіжна Ліга Захисту Тварин"

Р/Р 26006060065385

МФО 300711, ОКПО 34293018

Печерська Філія АКБ ПриватБанк

ПриватБанк

5169335103358285