Текущее время: 27 янв 2022, 11:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Помогите советом - Хмельницкий
СообщениеДобавлено: 07 дек 2010, 20:56 
Не в сети
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 дек 2010, 20:40
Сообщений: 2
Откуда: Хмельницкий
Ребята!!!! Заранее прошу прощения если написала не в ту тему.

Я из города Хмельницкого, у нас своя организация защиты животных "Врятуй Життя", мы смогли добится стерилизации животных, которая длится с этого года. Но наши власти решили что стерилизация неэфективна, и выдали вот такой указ:

"Концепція регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Хмельницькому

Загальні положенняКонцепція являє собою систему поглядів, принципів і пріоритетів в сфері регулювання чисельності безпритульних тварин.

Основною метою концепції є визначення пріоритетних напрямків і нових організаційно-управлінських принципів створення ефективного механізму регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста.

Методологічною основою для цієї роботи є положення Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження з тваринами”, а саме:

стаття 16 — регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування — методами евтаназії;

стаття 17 — умертвіння тварин допускається при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини;

стаття 23 — вилов безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) тварин проводиться з метою:

* повернення їх володільцям;

* регулювання їх чисельності відповідно до вимог цього Закону;

стаття 24 — собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордниками, але знаходяться без власника на вулиця, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.Аналіз причин виникнення проблеми і обґрунтування необхідності

прийняття концепціїАналіз ситуації у сфері поводження з домашніми та безпритульними тваринами дає можливість зробити висновок, що існуюча у даний час у м. Хмельницькому система регулювання чисельності безпритульних тварин фінансово витратна і неефективна. Йдеться про можливість повернення безпритульних тварин у місця їх попереднього перебування після стерилізації. На такому підході наполягають деякі зоозахисні організації, запевняючи владу, що цей метод є єдиним ефективним та гуманним, що однак, прямо суперечить фактам.

Як показує практика деяких міст України, де впроваджували метод вилову, стерилізації, повернення (надалі метод ВСП) та міжнародний досвід — метод ВСП безпритульних тварин не є гуманним до тварин, а саме важливе — не призводить до скорочення їх чисельності.

Про повну неспроможність методу ВСП свідчить досвід Москви, де протягом 9-ти років намагалися його впроваджувати, на що були витрачені великі кошти. Але за даними обліку, проведеного інститутом проблем екології та еволюції імені О.М. Северцова, за час роботи програми ВСП чисельність безпритульних тварин не зменшилася, а навпаки значно зросла. В 2009 році урядом Москви було скасовано можливість повернення стерилізованих тварин на вулиці міста та впроваджено систему розміщення виловлених собак у притулках з подальшим застосуванням евтаназії до невитребуваних тварин.

Важливо зазначити, що метод ВСП не застосовується в країнах, де проблема безпритульних тварин частково або повністю вирішена (США, Канада, країни Західної Європи, країни Прибалтики та Скандинавії). В усіх цих країнах (крім Німеччини, де завдяки незначній кількості безпритульних тварин, стало можливим прийняття закону про їх довічне утримання в притулках) застосовується вилов тварин з подальшим розміщенням у притулках з метою повернення власникам, якщо тварини загублені, або пошуку нових власників. Всіх невитребуваних тварин гуманно присипляють після певного терміну утримання, який складає від 5 до 14 діб.

У 2007 році Світовим товариством захисту тварин спільно із Королівським товариством захисту тварин від жорстокого поводження було проведене дослідження ситуації з безпритульними тваринами у 31 європейській країні. Результати цього дослідження показали, що метод ВСП в європейських країнах досить широко застосовується у відношенні до котів, але не до собак.

Перша Європейська конвенція з захисту прав домашніх тварин і вищеназвані товариства захисту тварин не підтримують залишення домашніх тварин без нагляду людини, чим є метод ВСП, і не забороняють застосування евтаназії до невитребуваних тварин.

Ні вилов безпритульних тварин з метою їх стерилізації та повернення на попереднє місце, ні довічне утримання відловлених тварин у притулку в умовах величезної кількості безпритульних тварин та високовитратності на утримання тварин у притулку неприйнятні для міст України, в тому числі і для міста Хмельницького .

Сьогодні чисельність безпритульних тварин у містах завдає загрози не лише санітарно-епідеміологічному благополуччю населення, безпеці та життю мешканців, але й створює загрозу виникнення епізоотій. Важливо зауважити, що щеплені проти сказу безпритульні тварини через рік знову обов’язково підлягають щепленню, але зробити це на практиці неможливо. Важливо й те, що стерилізовані собаки не стають менш агресивними, бо стерилізація не впливає на поведінку тварин, а щодо самиць, то через зміну гормонального балансу організму, їх поведінка стає більш агресивною.

Повернення собак на вулиці не тільки створює загрозу здоров’ю та життю людей, загрозу безпеці дорожнього руху, але є негуманною по відношенню до самих тварин, котрі приречені на подальше страждання від голоду, холоду та хвороб. Варто зауважити, що останнім часом в місті збільшилася кількість випадків жорстокої розправи над тваринами: їх отруюють, забивають камінням та палицями. Це жорстоко і повинно бути покарано, але таким чином люди захищають себе та своїх близьких. Міська влада не повинна ставити людей в такі умови, оскільки захист життя та здоров’я громадянина гарантовано Конституцією України. Тому покидання тварин в безпорадному стані, без нагляду та допомоги, яким є метод ВСП є жорстоким по відношенню до тварин. В зв’язку з цим, положення Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” не передбачають повернення собак на вулиці міст та допускають застосування до них евтаназії.

Повернення собак після стерилізації на вулиці міста не тільки порушує конституційні права громадян на охорону життя та здоров’я, але й порушує правила поводження з домашніми тваринами, що виключають жорстокість згідно Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, а саме умови життя тварин не задовольняють їх достатньою кількістю їжі та постійним доступом до води і роблять неможливим надання тварині своєчасної ветеринарної допомоги в разі необхідності . Все це є порушенням ст.ст 7, 9, 22 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”

Слід зауважити, що метод ВСП, який застосовується в містах України в тому числі і в місті Хмельницькому не призвів до очікуваних результатів, навпаки його застосування призвело до збільшення чисельності безпритульних тварин. Тому, з 2008р. в м. Харкові почали застосовувати новий порядок вилову. Згідно нового порядку, відловлених тварин розміщують в ветеринарних установах строком на 10 діб. За цей час тварини можуть бути повернуті власникам, якщо вони були загублені, або передані новим власникам. По закінченні встановленого терміну невитребувані тварини підлягають евтаназії.

Враховуючи викладене, розробка концептуальних положень регулювання чисельності безпритульних тварин є доленосним питанням для міста. Цією концепцією пропонується запровадити в місті принцип вилову та утримання в притулках безпритульних тварин: безпритульні тварини утримуються в притулку до повернення їх власнику, якщо вони були загублені, або передачі новому власнику. По закінченні встановленого терміну утримання в притулку невитребувані тварини можуть далі утримуватися у притулку, якщо адміністрацією притулку буде прийняте відповідне рішення, або можуть підлягати евтаназії відповідно до вимог Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Термін обов’язкового утримання тварин в притулку встановлюється органами місцевого самоврядування, виходячи із можливостей матеріально-технічної бази притулку, але не повинен бути менше п’яти діб, за винятком випадків, коли дострокове застосування евтаназії необхідно за медичними або поведінковими показниками.Сучасний стан сфери поводження з домашніми тваринами у м. ХмельницькомуЗа приблизними даними в місті Хмельницькому кількість собак може складати біля 10000 голів. Притулок, який створений в місті розрахований на 50 тварин. В притулку тварини утримуються протягом 15 днів. За цей період проводиться стерилізація та вакцинація тварин, після чого їх повертають на попереднє місце перебування. Вартість стерилізації та вакцинації однієї тварини становить 200,00 грн. Відлов тварин здійснює бригада КП “Спецкомунтранс” в кількості 3-х осіб (водій, 2 собаколови). На протязі 2010р. бригадою проведено відлов 317 тварин та проведено стерилізацію 315 тварин. Всі стерилізовані тварини випущені в умови вільного існування з обов’язковим проведенням всіх необхідних щеплень. При цьому, чисельність не стерилізованих тварин не зменшилася.

Міжнародними спеціалістами в галузі поводження з домашніми тваринами досліджено: якщо кількість стерилізованих домашніх тварин (які мають власників) досягає 70%, відбувається помітне скорочення чисельності безпритульних тварин. Тому саме стерилізація тварин, які мають власників, повинна стати масовою. Щоб зробити її такою, доцільно застосувати економічні важелі (притягнення до адмінвідповідальності шляхом накладення штрафу). Ці заходи можливо впровадити лише за умови обов’язкової реєстрації домашніх тварин.

Тенденція до збільшення чисельності безпритульних тварин у місті цілком виправдана сучасними моральними та етичними нормами. Насамперед, це безвідповідальне ставлення власників домашніх тварин, з вини яких вони виявляються загубленими або покинутими.

Щоб вирішити проблему безпритульних тварин ефективно і гуманно, необхідно визначити відповідальність за неконтрольоване розмноження домашніх тварин та посилення відповідальності за викидання зайвих тварин на вулицю.

Нормативна база, що регулює відносини у сфері поводження з домашніми тваринами застаріла і не відповідає вимогам чинного законодавства.

Чинні “Правила утримання собак, котів та хижих тварин підприємствами, організаціями, громадянами”, затверджені рішенням міської ради від 26.08.1999 року №5, розроблені на підставі “Правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах УРСР”, затверджених в червні 1980 р., застарілі і не відповідають сучасним вимогам. У місті не налагоджено ведення моніторингу кількості домашніх і безпритульних тварин, облік і реєстрація домашніх тварин не здійснюється взагалі, відсутня ефективна система регулювання кількості безпритульних тварин.

Основними причинами, що призводять до збільшення популяції безпритульних тварин, і як наслідок, до погіршення санітарно-епідемічного і екологічного стану міста, є:

- неврегульоване нормативно-правове забезпечення питань поводження з тваринами як в Україні в цілому, так і у м. Хмельницькому зокрема;

- недосконалість механізмів регулювання кількості безпритульних тварин;

- відсутність системи реєстрації та ідентифікації тварин;

- недосконалість і неефективність існуючої системи відлову безпритульних тварин;

- незначна кількість стерилізованих безпритульних і домашніх тварин;

- наявність надлишкової кормової бази;

- наявність безвідповідального ставлення власників до тварин, через яких вони виявляються кинутими або загубленими;

- відсутність контролю у містах продажу тварин;

- відсутність у місті достатньої кількості притулків для тварин.

Таким чином, варто зробити висновок, що рішення даної проблеми вимагає принципово іншого підходу з урахуванням вимог чинного законодавства України.4. Механізм реалізації концепціїПроблема забезпечення належних умов утримання тварин і поводження з ними, регулювання чисельності безпритульних тварин є комплексною і вимагає залучення різних структур міста для її вирішення і планування на перспективу. Для реалізації поставленої мети пропонується виконання наступних заходів.1. Управлінню житлово-комунального господарства:

- створити в комунальному підприємстві “Спецкомунтранс” структурний підрозділ центр поводження з тваринами;

строк виконання: січень 2011р.

- розробити Правила утримання тварин у м. Хмельницькому взамін “Правил утримання собак, котів та хижих тварин підприємствами, організаціями, громадянами”, прийнятих рішенням міської ради №5 від 26.08.1999р.;

строк виконання: січень 2011р.

розширити існуючий притулок “Добро” з розрахунку на 100 тварин;

строк виконання: 1 півріччя 2011р.2. Комунальному підприємству “Спецкомунтранс”:

- створити єдину міську електронну базу даних всіх тварин м. Хмельницького;

строк виконання: січень - травень 2011р.

- запровадити реєстрацію тварин (створення анкет на кожну тварину, занесення анкет до єдиної міської електронної бази даних, видачу посвідчень на тварин);

строк виконання: січень 2011 р.

- спільно з начальниками житлово-експлуатаційних підприємств, головами ОСББ та вуличних комітетів забезпечити достовірний облік тварин, які мають власників, організувати діяльність з видачі реєстраційних посвідчень і номерних знаків власникам зареєстрованих тварин;

строк виконання: 1 квартал 2011р.

- систематично проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання і поводження з домашніми тваринами.

строк виконання: постійно3. Управлінню з питань екології та контролю за благоустроєм міста

- спільно із Хмельницьким МВ УМВСУ в Хмельницькій області проводити рейди по місту з метою перевірки реєстрації домашніх тварин та виявлення порушень діючих правил утримання тварин на територіях підприємств, установ, організацій всіх форм власності;

- постійно обходити закриті території (будівельні майданчики, автостоянки, підприємства, приватні фірми, ринки, тощо). В разі виявлення сторожових собак, зобов’язати їх власників зареєструвати та стерилізувати тварин, а безпритульних тварин здати службі відлову. Якщо вимога не виконана притягувати винних осіб до адміністративної відповідальності відповідно до ст.154 КУпАП.

строк виконання: постійно4. Керівникам підприємств, установ і організацій всіх форм власності:

- з метою ліквідації кормової бази безпритульних тварин забезпечити закриття кришок контейнерів для збору ТПВ;

- забезпечити своєчасний збір і вивіз ТПВ;

- забезпечити ліквідацію стихійних укриттів для безпритульних тварин на підвідомчих територіях;

- провести роботу по закриттю підвалів, горищ та інших технічних приміщень в будинках з метою попередження проникнення в них тварин;

- сприяти працівникам служби відлову в виконанні їх посадових обов’язків;

- заключити договори на відлов безпритульних тварин з КП “Спецкомунтранс” та забезпечити за власний рахунок відлов безпритульних тварин гуманним способом на закріплених територіях;

забезпечити проведення планової вакцинації від сказу та стерилізації тварин, що ними утримуються.

строк виконання: постійно5. Хмельницькому МВ УМВСУ в Хмельницькій області

- посилити контроль за недопущенням несанкціонованої торгівлі тваринами в районі ринків та в інших не відведених для цього місцях;

- в межах повноважень посилити контроль за дотриманням власниками тварин вимог діючих правил утримання тварин в м. Хмельницькому.

строк виконання: постійно

6. Міській СЕС, управлінню ветеринарної медицини

- забезпечити контроль за санітарно-епідеміологічним станом територій будівництва об'єктів, в т.ч. законсервованих, в частині наявності безпритульних тварин;

- призупиняти в установленому діючим законодавством порядку діяльність ринків, торгових майданчиків, об'єктів ресторанного господарства та торгівлі, будівельних майданчиків, автостоянок, автозаправних станцій та інших об'єктів в випадку виявлення на їх території безпритульних тварин;

- здійснювати через ЗМІ інформування населення про небезпеку для людей і тварин захворювання на сказ і необхідність проведення вакцинації домашніх тварин.

- забезпечити інформування мешканців про проведення планової вакцинації від сказу.

строк виконання: постійно7. Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів

- визначити місця для вигулу домашніх тварин.

строк виконання: 1 квартал 2011р."

14.12.2010 мы идем в мерию на обсуждение ЭТОЙ концепции, но ее уже приняли, тоисть с НГ всех собак будут уничтожать.


Я хочу у Вас попросить помощи, может кто-то сможет что нибудь посоветовать,ведь раз это коснулось нашего маленького городка, значит скоро это будет и в больших городах, особенно пострадают города, в которых будет проходить ЭВРО-2012.
Также мы решили написать в УЕФА, подскажите куда еще можно по этому поводу написать и у кого просить помощи. Заранее благодарна.


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Помогите советом - Хмельницкий
СообщениеДобавлено: 17 дек 2010, 00:45 
Не в сети
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 дек 2010, 20:40
Сообщений: 2
Откуда: Хмельницкий
Підпис петиції

У зв'язку з останніми подіями, тобто бажанням міської влади повернутися до брутального вбивства бездомних тварин

http://rescue-life.at.ua/news/zhakh/2010-12-06-368наші партнери написали на ім'я міськвлади відкритий лист-протест, його ви можете прочитати тут:

http://rescue-life.at.ua/news/ce_zverne ... -12-13-376та розпочали збір підписів проти цього свавілля у нашому місті. Будь ласка, натисніть сюди і перейдіть до тексту, в кінці якого ви також можете проголосувати проти кровожерливості наших чиновників.

Вкажіть будь ласка лише ваше ім'я (у віконечку NAME), потім e-mail адресу у наступному вікні та натисніть на 3 вікно з написом " Sign the petition", що сприятиме зарахуванню вашого голосу.

Для бажаючих зробити це німецькою мовою перейдіть сюди:

http://www.hundehilfe-ukraine.de/?p=6309Для бажаючих зробити це англійською мовою перейдіть сюди:

http://www.hundehilfe-ukraine.de/?p=6312Для бажаючих зробити це українською мовою перейдіть сюди:

http://www.hundehilfe-ukraine.de/?p=6326Щиро дякуємо за Вашу підтримку та насамперед-людяність.ПРавління організації "ВРЯТУЙ ЖИТТЯ"


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Помогите советом - Хмельницкий
СообщениеДобавлено: 24 дек 2010, 11:17 
Не в сети
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 апр 2009, 12:37
Сообщений: 81
подписала, хотя полностью и не поддерживаю метод ОСВ (т.к. применение одного этого метода не даст нужного эффекта).
Но меня смутили сроки передержки до эвтаназии. Вроде по закону нельзя усыпить раньше чем после 10 дней. Этот срок дается на карантин и на возможность вернуть собаку хозяевами.

_________________
Черкасский клуб помощи животным


Вернуться наверх
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на форуме

Пользователь просматривает форум: нет зарегистрированных пользователей


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
cron