Текущее время: 14 авг 2022, 09:11

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 27 сен 2008, 19:05 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 сен 2008, 19:34
Сообщений: 2
Звіт представника європейської зоозахисної спільноти

1. Розроблено Проект ПРАВИЛ УТРИМУВАННЯ І ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ У М. РІВНЕ - 6.02.2008.
2. Розроблено Проект Рівненської міської програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами - 6.02.2008.
3. Висунуто пропозицію про співпрацю та створення робочої групи до органів місцевого самоврядування, ветеринарних установ, екології та охорони тваринного світу, ветеринарної міліції, санепідемстанції та ін. організацій.
4. Подано заяву до природоохоронної прокуратури.
5. Розроблено Положення про облік, реєстрацію та ідентифікацію тварин у м. Рівне.
6. Розроблено Інструкцію про проведення ідентифікації та обліку безпритульних тварин, які знаходяться під опікою фізичної особи. Висунуто пропозицію створити Центр ідентифікації тварин.
7. Висунуто пропозицію про реорганізацію комунального господарства, що займається відстрілом тварин у місті.
8. Висунуто пропозицію про створення муніципального притулку для безпритульних тварин, де буде проводитись стерилізація, перетримка та лікування їх, евтаназія небезпечних та невиліковно хворих тварин гуманним методом.
9. Створено і зоозахисну організацію «Центр захисту тварин». За Статутом одним із завдань цієї організації, в порядку визначеному Законодавством, є створення механізмів громадського контролю діяльності владних структур у сфері захисту тварин та сприяння вирішенню проблем безпритульних тварин, звіт про діяльність та політику владних структур у сфері захисту тварин, оцінка їх роботи та повідомлення громадськості про результати моніторингу.
10. Проведення інформаційної кампанії, спрямованої на ініціювання та підтримку процесів для закріплення правового статусу тварин.

В серпні 2007 року до мене звернулася група громадян, що підгодовують тварин у притулку по вул. Млинівській у Рівному. Вони були обурені діями громадянки Мамчур Аліси, яка називає себе директором благодійного фонду «Надія» та опікуном тварин. Вони неодноразово зверталися до міліції і прокуратури міста, до міської комунальної служби та міської адміністрації з вимогою перевірити благодійний фонд «Надія», притягнути до відповідальності Алісу Мамчур за маніпуляції з благодійними грошима, за погрози і моральне приниження волонтерів, що кормлять тварин, за самозахват земельної ділянки, жорстоке поводження з тваринами та усунути її від роботи. Та все марно – виконавчі органи не можуть або не хочуть змінювати ситуацію.
Я провела розслідування, ретельно вивчила матеріали цієї справи. Після спілкування з Алісою Мамчур і мені почали погрожувати по телефону, забороняючи втручатися, навіть звучали погрози (є свідки) моїм дітям. Дізнавшись про репутацію так званого директора благодійного фонду «Надія» від мешканців міста та в правоохоронних органах, пересвідчилась, що це аферистка з кримінальним минулим. Впродовж року на волонтерів, які виступають проти жорстокості Аліси Мамчур, в районі притулку було вчинено вісім нападів невідомими особами. За останнім нападником проведено спостереження і вже відоме його ім’я та місце роботи (є свідки і звернення до міліції). Взимку і навесні волонтери та інші перехожі неодноразово ставали свідками поїдання тваринами собі подібних та трупів тварин біля притулку від голоду. Голодні собаки можуть нападати на перехожих, а не кастровані під час собачих весіль збиваються у зграї і стають небезпечно агресивними. Свідченням цього є відеоспостереження та фотозйомка.
Сьогодні кількість тварин у притулку збільшується, а кормлять їх 2 літрами пісної каші й двома хлібинами (зрідка), та волонтери підгодовують вихованців за власні кошти: кашами з м’ясом (12 кг), хлібом, м’ясними відходами, молоком, об’їдками з кафе та ресторанів («Метро», «Адоней», ін.) (15-20 кг). Але нахабна поведінка Аліси Мамчур та її прибічниць: погрози й напади, закривання тварин під замок у вольєрі, використання їх для наживи, знущання над ними, утоплення цуценят і т.д. не дають змоги захисникам тварин і волонтерам належно годувати та опікуватись братами меншими. Як такі люди можуть займатися благодійністю? Це ж абсурд! Собачки - мовчазні свідки, які не можуть звертатися у відповідні органи, а виживають і миряться з таким нестерпним життям в концтаборі за шматок хліба. Ситуація критична.
Вирішувати проблему я почала з аналізу усіх можливостей. Вивчила документи, що регулюють питання утримання тварин у Рівному. Зв’язалась із організаціями, що утримують тварин, дресирують, використовують їх для охорони, з громадськими організаціями захисту довкілля та клубом собаківництва. Я відвідала притулки для тварин у Польщі, Альгарве (Португалія), Гамбурзі та Берліні (Німеччина), Києві, Хмельницькому, Львові та Одесі. Отримала неоціненний досвід від членів зоозахисних організацій України та світу. Стала учасником чергової міжнародної конференції на тему «Введення гуманних методів скорочення популяції бездомних тварин у місті шляхом стерилізації. Проблеми та перспективи». 4 жовтня 2007 року в день захисту тварин біля драмтеатру ми провели акцію на захист тварин. І саме цей день вважаємо стартом громадського проекту «ФАС» (Федерація Аматорів Собаківництва). Організація зібрала відомості та свідчення про порушення закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» працівниками комунальних служб та іншими посадовими особами міста.
У зв’язку із систематичним збільшенням скарг жителів міста Рівного щодо захисту тварин від жорстокого поводження на підставі Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» вiд 21.02.2006 № 3447-IV та на підставі Статуту нашої організації просимо довести до громадськості наступну інформацію:
1. У відповідності до Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», таке поводження є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині.
У статті 17 цього закону йдеться про те, що «При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги:
- умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин;
- приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини;
- забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від удушшя, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи.
У статті 18 стверджується, що «При поводженні з тваринами не допускається:
- використання оснащень, інвентарю, які можуть травмувати тварин;
- примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань;
- нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог.
Відповідно до цього Закону регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації. Також Закон передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.
2. У відповідності до законів України „Про ветеринарну медицину” та „Про захист населення від інфекційних хвороб” фінансування цих заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету та відповідних бюджетів. Постановою КМУ України від 15.08.1992р. за № 478 затверджено перелік інфекційних і паразитарних захворювань тварин (у цьому переліку зазначено сказ), ліквідація яких проводиться за рахунок коштів Держбюджету та відповідних бюджетів. Відсутність контролю з боку громадських організацій, зокрема, тваринно- та правозахисних, над здійсненням витрат коштів, списаних на знищення тварин, створює ґрунт для всіляких зловживань, у тому числі й відвертого розкрадання коштів.
3. Кримінальний кодекс України (набув чинності з 1 вересня 2001 року) Розділ XII «Злочин проти морального порядку та моральності» передбачає кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (ст. 299), а також за приховування або перекручування відомостей про екологічний стан або захворюваність населення (ст. 238).
Стаття 299 «Жорстоке поводження з тваринами»:
1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також цькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, - караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.
3. Кримінально процесуальний кодекс України покладає на прокурора обов’язок порушити кримінальну справу, вжити всіх передбачених законом заходів до встановлення події злочину, осіб, винних у вчиненні злочину, і до їх покарання (ст. 4). Причому, (ст. 94) приводами для порушення кримінальної справи є повідомлення, опубліковані в пресі; заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян.
4. Затвердження правил про утримання житлових будинків та прибудинкових територій згідно з наказом державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76 зареєстровано в Міністерстві Юстиції України від 25 серпня 2005 року за номером 927/11207.
5. Згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 09.11.2007, є методичні рекомендації для розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах, які призначені для удосконалення підходів роботи в цій галузі органами місцевого самоврядування відповідно до вимог Законів України "Про благоустрій населених пунктів" та "Про захист тварин від жорстокого поводження".
Але у Рівному немає розпорядження про складання нових правил і комунальні служби користуються старими. Ідентифікація тварин не проводиться, гицлі вбивають і знищують тварин просто на вулицях. Тварини, як і сміття – нікому не потрібні. Ними не займаються ЖЕКи і опікування ними доручили сміттєвивізній службі. І до тепер перед великими святами тварин жорстоко вбивають на вулицях міста. А це порушення законів! Якщо громадськість звернеться до міліції – винних покарають. Та коли ж зміниться саме ставлення до такого «порядку»?
Ситуація з більшістю безпритульних собак, що мала місце на вулицях Рівного впродовж попередніх десятиліть залишилася без змін (втім, як і в інших містах України та колишнього Радянського Союзу), вона неприйнятна ні для кого, у тому числі й для захисників тварин, тому що їх надлишок приведе до хвороб і загибелі самих тварин.
Але проблема не вирішувалася і принципі не може бути вирішена старими методами вилову й знищення, тому що вступає в конфлікт із законами природи, що діють у середовищі найбільш кількісної категорії безпритульних собак. Неспроможність таких силових підходів, коли з популяції вилучаються окремі особини, стала загальновизнаним фактом у світі. Це підтверджується й більш ніж віковою практикою роботи підприємств по вбивству собак - гицельства, на території країн колишнього Союзу. Хоча на проблему витрачалися чималі засоби з муніципальних бюджетів, від собак позбутися не вдалося – собачі зграї відновлювалися.
І це найбільший негативний фактор такої роботи – фактор господарсько-економічний, через якого ні такі установи, ні такі методи неприйнятні. Крім того, існування "будки" – гицлів породжує, принаймні, ще п’ять негативних факторів, небезпечних для суспільства:
1) санітарно-епідеміологічний фактор;
2) соціально-політичний фактор:
а) недотримання прав людини на життя без стресів від убивства підопічних приблизно для ? населення міста;
б) небезпечний соціально-політичний прецедент, коли при заміні категорії "собаки" будь-якою іншою категорією вже людей
("бомжі, наркомани, інакомислячі й т.д.) ця категорія буде оголошена поза законом, як та, що заважає жити нормальним людям. Вона буде так само знищуватися з мовчазної згоди суспільства, що упокорилося з убивством, як це було не раз в історії;
3) виховний фактор, що суперечить вихованню дітей у дусі гуманізму;
4) морально-етичний фактор, що порушує відповідні норми людського життя;
5) еколого-гуманістичний і філософський фактор, що загрожує людству в глобальному аспекті.
Така робота проведена, а виконавчі органи та адміністрація досі не реагують. Робоча група не створена за відсутністю людей, що представляють органи місцевого самоврядування, ветеринарні установи, екологію та охорону тваринного світу, ветеринарну міліцію, санепідемстанцію та ін., важливі для плідної роботи в цій галузі, організації. Громадський проект «ФАС» просить Вас подати письмову відповідь про вирішення даної ситуації.
Наші прогнози: до Євро-2012 залишилось не так багато часу. Європейська зоозахисна спільнота проводить ретельне вивчення ситуації по Україні. Та робить невтішні висновки загалом, і для Рівного - в першу чергу. І вже сьогодні європейські експерти піднімають питання про неготовність України до цієї події. Одним із пунктів є саме ситуація з тваринами на місцевих вулицях. Відстрілом Ви не обійдетесь! Чого чекаєте? Незчисленні трупи тварин вздовж доріг? Гучної кримінальної справи за жорстоке поводження з тваринами, за приховування або перекручування відомостей про екологічний стан чи захворюваність населення? Чи захворювань або смертей мешканців міста від укусів скажених собак?1.09.2008 Луцюк Л.О.

Даний звіт подано до європейської зоозахисної спільноти, в усі засоби масової інформації (газети, телебачення, Інтернет ресурси) Рівного, України та Європи. До міської та обласної Ради, до різних політичних партій. До ветеринарних, екологічних, санепідеміологічних, природозахисних установ, до ветеринарної міліції і природоохоронної прокуратури, до громадських об’єднань.


Вернуться наверх
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 29 сен 2008, 16:54 
Не в сети
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 апр 2008, 11:44
Сообщений: 3809
і чому до таких беззахисних істот завжди притягуються такі підлі і жорстокі люди??!!
ясно чому: є гроші і мовчазні свідки :evil:

Рівне - молодці!!!!!!
так тримати, не давайте їм спуску.

а за маніпуляції з благодійними коштами - зверніться в податкову, хай розслідує факти використання пожертвувань не за призначенням!!!

_________________
http://www.ecolub.com.ua
Екотовари, що не тестуються на тваринах.
0,1% від продажів на допомогу тваринам.


Вернуться наверх
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на форуме

Пользователь просматривает форум: нет зарегистрированных пользователей


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
cron